اول از همه باید بگم که من اصلا ادم تئاتر بینی نیستم. متاسفانه البته! دلیلش هم  نداشتن همراه،  هزینه بالا، دوری مسیر و نداشتن اطلاعاته. تئاتر طپانچه( یا تپانچه ) خانم ( یا خانوم ):-D دومین تئاتری بود که تو زندگیم دیدم. اونم بعد دوسال! پس اطلاعات من اصلا تخصصی نیست و حتی شاید خام و اشتباه باشه. ولی برای عادمای تئاتر نبینی مثل خودم میتونه جالب باشه:

تئاتر توی سالن چارسوی تئاتر شهر اجرا میشه. من قبلا خانه هنرمندان رفتم که اینجا خیلی کوچیک بود. توقع داشتم سالن بزرگتری باشه که نبود! کارگردان این تئاتر قبلا بیوه های غمگین جنگ رو هم کارگردانی کرده که شاید اسمشو شنیده باشین. در مورد دکور، خیلی ساده و حتی یه کم بچه گونه بود! حالا شاید معنا و مفهومی در این سادگی نهفته باشه ولی به نظر من چندان جالب نبود!

از بین بازیگرا من غقط فریبا متخصص رو می شناختم و محمد نادری رو. چون گفتم که اصلا با تئاتر آشنا نیستم و تلویزیونی هارو میشناسم فقط! ولی بازی همشون به شدت عالی بود و دلچسب! مخصوصا خود فریبا متخصص که نقش اول هم بود و عالی بود کارش. محمد نادری هم بازیگر خوبیه ولی همیشه یه جوره! بازیش حتی واسه تئاترم اغراق شده بود به نظر من.

دیالوگ های فیلم زبان قجری داشتن که من خیلیییی دوست داشتم. جملات قشنگی تو حرفاشون بود. یه نکته اینه که تو تئاتر سانسور خیلی خیلی کمتری هست به نسبت سینما و حتی تو تئاتری که حرفای مهمی هم میخواد بزنه، از شوخیای مثبت هجده شدید استفاده میشه! این تئاتر نسبتا طنزه. بعضی جاهاش خیلی خنده داره ولی بعضی جاهاش به اصطلاح منتقدین درنیومده:-D

مشکل دیگه ای که من کلا با تئاتر دارم، اینه که خیلی سعی دارن پیچیده و در پرده ای از ابهام باشه. این تئاتر تپانچه، از این نظر خیلی بهتر بود که خود داستان مشخص بود چیه. ولی یه جاهاییش در پرده ای از ابهام موند بازم. مثل آخرش. البته بازم میگم به نسبت تئاتری که دوسال پیش دیدم و مال چرمشبر بود، که رسما هیییییچ سر و تهی نداشت، خیلی خیلی خوب بود. حداقل لذت میبردی نه مغزدرد بگیری!

آخر تئاتر هم یه جاهاییش یه کم گل درشت و شعاری و کلیشه بود که باز هم فکر میکنم از ویژگی های تئاتراس کلا. در مجموع خوب بود و من عامی، بهش نمره 17 میدم. توصیم اینه که اگه اول راهین، ببینینش حتما.

به نظرم پیشنهادات فرهنگی رو حتما جدی بگیرین. با توجه به بودجه 130 هزارتومنیمون برای این چیزا، حداقل برای موارد خوب خرجش کنیم!