خب اومدم تا به قولم وفا کنم و یه سری چیزای اولیه و مهم رو بهتون بگم که تو پایین اوردن راندمان من خیلی نقش داشتن!

اولیش برای من، خستگیه! خستگی هم به اعتقاد من دو نوعه: روحی و جسمی

در مورد خستگی جسمی، بعدا توضیحات مبسوطی می دم انشاالله، ولی تو این پست می خوام از خستگی روحی حرف بزنم که به نظرم خیلی هم شایع تره:

یه وقتایی حس می کنین حوصله هیچ کاری ندارین. به اندازه کافی استراحت کردین و از استراحت خسته این! کلی هم کار دارین که باید انجام بدین ولی به قول معروف حسش نیست. یا به صورت خلاصه تر: حس رخوت و کسالت و افسردگی.

افسردگی و بی انگیزگی مشکل بزرگ خیلی از ماهاست....من خودم همیشه این مشکلو داشتم. نه اینکه افسرده و منزوی باشم، ولی حس می کردم روحیم توی سطح پایینیه خیلی بی دلیل! و اینکه میتونم خیلی بهتر و شادتر از این حرفا باشم!

با وجود همه تبلیغایی که این سالا میشه، مطمئنم هنوز خیلیا با بحثای روانشناسی و اینا مشکل دارن و حاضر نیستن قبول کنن که افسردگی، مث سرماخوردگیه! با بی توجهی و کتمان کردنش هیچ کمکی به خودتون نمیکنین! میتونین مدتها حتی سالها غمگین باشین و با حس نه چندان خوبی به زندگیتون ادامه بدین. میشه از اون چیزی که میتونین، خیلی پایین تر و داغون تر زندگی کنین و ناراضی باشین و فکر کنین چرا باحال و خوشحال نیستین. افسردگی هم هزارتا دلیل و لول مختلف داره! مثلا مشکلات خاصی یا تغییر فصلی یا...ولی یه بخش زیادیش هم ژنتیکیه...بدون هیچ دلیلی ممکنه حس چندان خوبی نداشته باشین حتی تو بهترین شرایط. خب من خودم اول رفتم مشاوره. ولی چون هزینه بالایی داره و تعداد جلساتشم خیلی طولانیه، بی خیالش شدم. اگه فک می کنین حال نا خوبتون بیشتر به دلایل شیمیایی درونتونه و دلیل بیرونی نداره، بخ نظر من نرید روانشناس. بلکه تشریف ببرین روا ن«پزشک»

خیلی از کساییه که با روانشناس مشکل ندارن، با روان پزشک دارن! ولی تجربه من و چند نفر دیگه نشون داده که خیلی موثره. یه قرص نه چندان قوی مثل فلوکسیتین میتونه بهتون کمک کنه حالتونو از کف جدا کنین و آماده شین واسه یه زندگی جدید!

اگه واقعا قصد دارین راندمانتونو بالا ببرین و سبک زندگیتونو تغییر بدین، قدم اول اینه که روح و روانتونو بررسی کنین. منم نظراتمو گفتم و حالا خودتون میتونین تصمیم بگیرین چی کار کنین که حال روحتون خوب باشه!