خب، خلاصه یه روزشمار یه هفته‌ای تنظیم کردم. که چارتا بخش داشت: اول همممممهههههه کارایی که ذهنمو مشغول کرده نوشتم. صفحه بعد متعلق به بخش روحی بود. برای من این بخش شامل نماز، مدیتیشن، راز و نیاز، کمک به همنوع، دوری از گناه و... بود. همه این کارا رو نوشتم توی جدول، به همراه روزای این هفته.

صفحه بعد، مال سلامتی، رژیم و ورزش و زیباییه. رعایت رژیم، لیوان آبی که خوردم، فعالیتام، رسیدگی به پوست و مو و... کارای این جدول بودن.

صفحه آخرم مال بخش خرد و آگاهیه. کتاب خوندن، جزوه خوندن، مقاله خوندن، زبان و نوشتن داستان و متن و حتی همین وبلاگ، جزو کارای این لیست بود.

نتیجش تا الان افتضاح بوده! تقریبا هیچ کدوم از اون کارایی که میخواستمو نکردم. خیلی بده و ناامیدکننده، ولی خیالم راحته که میدونم چه کارایی کردم و نکردم. اینجوری بهتر خودم و ضعفامو شناختم و انگیزم برای پیشرفت بیشتر هم شده. چون میبینم کار کم نیس ولی من ضعیفم و ناتوان. پس راه درست اینه که با توجه به نقاط ضعف و قدرتم که شناختمش، برنامه‌های بهتری واسه هفته های آینده بریزم.

اینکه بفهمیم ضعف و قدرتمون تو چیه، چه ساعتایی و چرا از زیر کارا در میریم و اجازه ندیم ذهنمون تنبلی هامونو تحریف کنه و ثبت شده داشته باشیمش، اولین قدم برای شروع یه زندگی خیلی خفن و مفیده. حاما این کارو شروع کنین و نتیجه هاتونو بهم بگین.