سلام. امیدوارم حال همه خوب باشه.

اگه کسی اینجا رو دنبال میکرد و منتظر بود که زودتر بحثا رو شروع کنیم، من واقعا ازش عذرخواهی میکنم! امتحان خیلی خیلی مهمی داشتم و نشد به اینجا سر بزنم. ولی خب بیشتر به خاطر خودم، میخوام که روال نوشتنم اینجا منظم باشه. قول داده بودم درباره کتاب پروژه شادی بنویسم براتون. اتفاقا نمایشگاه کتاب هم نزدیکه و شاید بخواین این کتابو تو نمایشگاه تهیه کنید. همون کاری که من پارسال کردم. خب پس توضیحشو شروع کنیم:

کتاب پروزه شادی، نوشته گریچن رابینه. پارسال هم قیمتش حدود بیست و پنج تومن بود. اسم کتاب شاید گول زنک(!) باشه؛ این کتاب یه جورایی برنامه همون تغییر لایف استایلیه که گفتم. این خانم رابین، که مادر دوتا بچست و نویسنده، یه روز احساس میکنه به اندازه کافی شاد نیست. این میشه که کلی تحقیق اینا میکنه و بعد از چند وقت، یه برنامه یکساله میچینه برای خودش. که هرماه یه کاریو انجام بده که هم سطح زندگیشو بهتر کنه هم در نهایت باعث شادی بیشترش بشه. نکته خوب این کتاب اینه که رابین، بدون اینکه تغییرات خیلی عظیمی به وجود بیاره یا شوهر و بچه هاشو مجبور به کاری بکنه این برنامه رو جلو میبره و این یعنی که برنامه شادی، اصلاااااا سخت نیست! همه شماهایی که فک میگنین باید کارای خاصی انجام بدین که سطح زندگیتون بالا بیاد و شادتر بشین و به خاطر همین کاری نمیکنین، توصیه من بهتون اینه که این کتابو حتماااا امسال بخرید!

این درباره خود کتاب. ولی خب چی کار باید بکنیم ما؟ گفتم که تو این کتاب، یه برنامه یه ساله ریخته شده که دوازده تا کار یا ویژگی رو انجام بده و تقویت کنه. هر کدوم یک ماه. کارایی که میکنه، نتیجش و تاثیرات و.... تو کل کتاب، این نکته یاداوری میشه که هر کس باید پروژه شادی خودشو داشته باشه. کارهایی که قراره حال خودشو خوب کنن و باتوجه به شرایط خودش طراحی شدن. این پروسه هم تو فصل آخر کتاب اومده که من براتون خلاصشو میارم اینجا:

- چه کارایی باعث میشن حس خوب داشته باشین؟

- چه کارایی باعث میشه احساس بدی بهتون دست بده؟

-ارزش هاتون توی زندگی چیه؟

-توی چه چیزایی رشد کردن براتون مهمه و باعث میشه حالتون خوب بشه؟

-توی چه بخشایی باید تلاش کنین؟( باید حتما قابل اندازه گیری باشن تا انگیزه بده بهتون)

خب یه دفترچه میتونین بردارین و جواب این سوالا رو توش بنویسین. هرچی به  ذهنتون میاد رو بنویسید.. بعدا بازم براتون توضیح میدم:)